O MARCE - Festina

Przejdź do treści
O MARCE
Historia marki Festina zaczyna się w 1902 roku w La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii. Nastanie, w latach osiemdziesiątych, ery zegarków kwarcowych stanowiło nowy rozdział również dla tej marki. Przejmując fabrykę, w roku 1984, Miguel Rodriguez tchnął w nią nowe życie nadając jednocześnie globalny charakter.

Festina, z ponad stuletnią tradycją i bogactwem nieocenionych doświadczeń, jest producentem wysokiej jakości zegarków, niejednokrotnie kreując najnowsze trendy w modzie. Będąc synonimem elegancji, niezawodności, stylu i spontanicznego ducha zegarek Festina jest idealnym wyborem dla osób ceniących przyjemny styl i estetykę.

Wartości oferowane przez Festina są uniwersalne i obecne na całym świecie. Niezależnie od miejsca, każda nowa kolekcja Festina dostarcza bliskich każdemu emocji: miłość, wolność, pasja i poczucie atrakcyjności.
Festina Baselworld
Marka Festina jest częścią Festina Group, której siedziba znajduje się w Barcelonie. W szwajcarskim Herbetswill mieści się nowoczesne, zaawansowane technologicznie i spełniające surowe normy jakościowe centrum produkcyjne. Z kolei w hiszpańskiej Kordobie zlokalizowane jest centrum produkcyjne specjalizujące się w zegarkach ze złota. Pewne moce produkcyjne firma posiada również w Azji. We wspomnianych centrach odbywa się całościowy proces produkcji zegarków: konstruowanie, produkcja, montaż mechanizmu, dostawa i obsługa posprzedażowa.

Dzięki wielkim nakładom i wysiłkom na rzecz innowacji, wdrażania nowoczesnych technologii, Festina Group spopularyzowała materiały i praktyki, takie jak chrom, tytan, wizerunek fazy księżycowej, które nadały jej zegarmistrzowskiej wyjątkowości. Ponad 50% sprzedaży Grupy Festina ma miejsce na rynku europejskim (83%), w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej oraz 91 innych krajach. Każdego roku Festina Group bierze udział w kilku najbardziej prestiżowych targach zegarmistrzowskich i biżuteryjnych, takich jak Baselworld (Basel), The JCK Show (Las Vegas) i JA (New York).

Grupa Festina jest uznanym, międzynarodowym producentem posiadając ugruntowaną, wysoką pozycję w globalnej sprzedaży. We Włoszech, Niemczech, Szwajcarii, Francji oraz Hiszpanii jest liderem na zegarmistrzowskim rynku.
Festina Baselworld
© 2022 | Janeba Time Sp. z o.o.
Wróć do spisu treści